بیوگرافی امیر اسفندیاری اسطوره ایرانی پوکر جهان

امیر اسفندیاری متولد 17 آذر 1357 در شهر تهران است که از کودکی به همراه خانواده به سن خوزه کالیفرنیا مهاجرت کرده و و در آمریکا با نام آنتونیو اسفندیاری شناخته میشود . او یک بازیکن مطرح پوکر است که توانسته یک دستبند wsop را بدست بیاورد و در 13 رویداد مهم پوکر با دست پر از مسابقات خارج شده و  همچنین 35 بار در  رقابت های مهم شرکت داشته است.

ورود آنتونیو اسفندیاری به عرصه پوکر

اولین آشنایی او با بازی پوکر در سن 20 سالگی رخ داد که او در آن زمان مشغول به حرفه ی شعبده بازی و جادوگری بود و زمانی که در برنامه ای در حال اجرای شعبده بازی بود یکی از دوستانش او را به شرکت در یک بازی خصوصی در تگزاس هولدم دعوت می کند آنتونیو این پیشنهاد را قبول کرد و این برای اولین بار در عمر خودش با دنیای پوکر مواجه میشد او پس از شرکت در این بازی به همراه دوست خود بسیار مجذوب بازی های پوکر شد و تصمیم گرفت وقت خودش را برای زندگی جدیدش یعنی پوکر صرف کند.

نقطه قوت در بازی پوکر 

از توانایی های وی میتوان به دستکاری های به جا در تراشه های پوکر و کارت های بازی با کمک انگشتان تند و تیز او اشاره کرد و از این رو او را با نام مستعار جادوگر نیز میشناسند البته گفته میشود آنتونیو  همان کودکی به تردستی علاقه داشته و در جوانی شغل خودش را جادوگری و شعبده بازی در نظر گرفته بود . او حتی از فیزیک چهره اش هم  می تواند به زیبایی برای پیش برد اهدافش استفاده کند برای مثال شما اگر به تصاویر آنتونیو اسفندیاری دقت کنید در چهره او  هم یک فرد بسیار آرام و مظلوم میبینید و هم در تصویری دیگر چهره ای بسیار بیرحم و سرکش ،که همه این ها به حالت چشمان او بستگی دارد او از همین ویژگی اش میتواند به خوبی در مقابل حریفانش استفاده کند.

امیر اسفندیاری

افتخارات امیر اسفندیاری

نقطه شروع موفقیت امیر اسفندیاری در رویداد جهانی کلاسیک پوکر در  لس آنجلس بود که سال  2004 برگزار شد و آنتونیو اسفندیاری کسی بود که در این مسابقات توانست 4.1 میلیون دلار جایزه را برای خود کسب کند او البته پس از مدت کوتاهی توانست  اولین Bracelet World Series Of Poker یا همان  دستبند wsop  را برای خود به ارمغان بیاورد او این دستاورد را در رویداد تگزاس هولدم برای خود رقم زد . سری موفقیت های دیگر آنتونیو اسفندیاری در سال 2008 بود که او را به میز نهایی رویداد Pokerstars در مونت کارلو رساند و توانست با کسب 266004 دلار در رده هشتم این مسابقات جای بگیرد .

بازی او افت نکرده بود بلکه اتفاقات بزرگ تری در راه بود سال 2012 رسیده بود و تا برگزاری رویداد بزرگ Big One For One Drop فقط چند روز فرصت باقی مانده بود آنتونیو که به تازگی از این رویداد با خبر شده بود تنها چند روز مانده به شروع مسابقات بدون آمادگی قبلی تصمیم به ثبت نام و  شرکت کردن در این مسابقات میکند  و در عین ناباواری که حتی خودش هم بارها گفته توانست مبلغ 18.346.673 دلار که تاریخ پوکر چنین مبلغی را در یک تورنومنت به خود ندیده بود برای خود کسب کند و همچنین اسم خود را در در کتاب گینس به عنوان برنده بزرگترین جایزه تاریخ پوکر ثبت کند این افتخار آنتونیو اسفندیاری پس از غلبه بر 47 نفر در این مسابقات رخ داد . آنتونیو در مسابقات one drop high roller tournament  در سال 2013 نیز با کسب مقام چهارم 1.433.438 دلاری را به خانه ببرد. 

جالب است بدانید که آنتونیو اسفندیاری بازیگر هم هست و در فیلم هایی چون The Grand, Lucky You, All In: The Poker Movie Deal نقش آفرینی کرده است البته او در چند برنامه تلویزیونی هم مانند Poker After Dark، Poker Superstars Invitational Tournament   و High Stakes Poker حضور فعال داشته است برنده شدن آنتونیو  در رویداد هایی مثل wsop و  wpt فرصت های خوبی را برای بازی در میز های سنگین پوکر به او داد  همچین آنتونیو اسفندیاری نویسنده یک کتاب پر فروش و راهبردی در  دنیای  پوکر به نام The Secrets of play for cash یا راز های شعبده باز برای بردن مسابقات است  که در فرانسه به چاپ رسید

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

داوود غفاری

بیوگرافی داوود غفاری (داوود هزینه)

داوود غفاری معروف به داوود هزینه یکی از چهره های شناخته شده در اینستاگرام و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *